Datça Alışveriş ve Firmalar

Datça Rehberi Datça Alışveriş ve Datça Firmalar


Datça Rehberi

Yaz tatili için planlarınızı yaparken tatilde de aşırı kalabalıklara maruz kalmak istemiyorsunuz. Ancak deniz-kum-güneş üçlemesinden vazgeçmek gibi bir niyetiniz yok. Bir de üstüne koyları, limanı, kendine has lezzetleri ve tarihi zenginlikleri de olsun istiyorsunuz. Bu isteklerinizin tümünü bir arada bulmak imkânsız gibi gözükse de aslında hepsini bulabileceğiniz bir turizm merkezimiz var. Ege’nin yeni yeni keşfedilen elması “Datça”. Sizler için Datça Rehberi hazırladık. Datça Rehberi size Datça’yı anlatan ve orada sizi nelerin beklediğini gösteren bir tavsiye notu sayılabilir.

Datça Yarımadası

Datça, Ege bölgesinde bulunan Muğla iline bağlı ilçelerden biridir. Adını üzerinde yer aldığı Datça yarımadasından almıştır. Alışageldiğimiz ve popüler turizm beldelerimiz Alaçatı, Bodrum, Marmaris gibi kalabalık ve aşırı yoğun bölgeleri sevmeyen ya da bunalanlar için sessiz sakin doğası ve koylarıyla Datça gün geçtikçe popülerliğini artırmaya devam ediyor. Datça 253 km ‘lik sahil şeridine sahiptir. Bu sahil şeridi ile birlikte 52 koya sahip olma özelliğini de taşır. Ege ve Akdeniz sularının kesişme noktası olarak da bilinir. Yunanistan ‘ın Simi adası ile çok yakındırlar. Bu nedenle de Simi-Datça, Datça-Simi günübirlik seferleri yapılır. Bahsedilen 52 koyun içinde en bilinen koy Palamut bükü koyudur. Diğer önemli sahil koyu ise Gebe kum kumuludur. Burada deniz hareketleri ile oluşan bir mikroorganizma kumları yiyerek yeni kumlar oluşturmaktadır. Koruma altındaki bu bölgede 85 adet bitki çeşidi ve 19 adet bitki türü birlikte yaşamaktadır.

Datça’da Gezilecek Yerler

Palamut bükü Plajı: Datça’nın en güzel koyları burada bulunur. Denizin berraklığı, bol oksijeni, sahil şeridinin uzunluğu, sahil kısmında bulunan çay bahçeleri, lokantalar ve barların önünden ücretsiz olarak denize girilebilir. Mavi ve yeşilin birleştiği bir doğa harikasıdır.

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi: Knidos Antik kentine çok yakın bir mesafede bulunur. Akademi bünyesindeki atölye çalışmalarına katılabilir ve çok değerli sanat eserini inceleme fırsatını bulabilirsiniz.

Palamut Bükü Limanı:  Liman en az plajı kadar güzeldir. Burada sahilde bulunan lokantalarda ılgın ağaçlarının çiçekleri eşliğinde yemeğinizi keyifle yiyebilirsiniz.

Yel Değirmenleri: Datça Merkeze 8 km uzaklıkta yapılan yel değirmenleri yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam etmektedir.

Datça’nın Lezzetleri

Datça’ya gelmişken yörenin lezzetlerini tatmadan gitmek pek yakışık almaz.  Bu lezzetlerin en önemlileri “Bal, badem, balık” üçlemesidir. Bu üçlemenin dışında denemeniz gereken lezzetler, ütmek kavurması, papatya sapı, dalankıta, salyangoz, sardalye dolma, ilabada, mürdümek, deniz börülcesi, lakerda çiroz ve daha fazlası sayılabilir. Ve tabi ki en meşhur ve düğün tatlısı olarak mutlaka yapılan Damat tatlısıdır. Dış görünümü baklavaya benzese de iç malzemesi tamamen bademden yapılır.

Datça’ya Ulaşım

Karayolu: İstanbul, İzmir, Ankara, Muğla’dan otobüs ile ulaşım imkânı vardır. Marmaris’ten Datça’ya dolmuşlar ile ulaşabilirsiniz.(65km)

Deniz Yolu: İstanbul ya da Ankara’dan Dalaman veya Bodrum’a uçarak buradan feribotla Datça’ya gidilebilir.

Her çeşit su sporunun yapıldığı, nemli havası, rüzgarı ve bol oksijeni, yürüyüş parkurları ve sörf imkanları ile Datça sizleri bekliyor.

Datça Rehberi

Datça iş Rehberi Datça hakkında bilmek istediğiniz herşeyi rehberimizde bulabilirsiniz. Datça Otelleri ve Pansiyonları ayrica tüm alternatif Datça Konaklama olanakları kalmak istediğiniz yeri seçmenizde size yardımcı olacaktır. Datça Gezi Rehberi bölümünde özellikle Datça Tekne Turları harikalar diyarı Datça Plajları ve Datça Koyları Ulaşım bunun yanında görmeden gitmemeniz gereken yerler, Datça denizi ve doğası hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Bu kadar güzelligi bir arada görünce artık Datçadan ayrılmak istemiyormusunuz? işte size kolaylık Datça Satılık Emlaklar bölümünde Datça Satılık Yazlık ve Satılık konutlar, Datça´ya has Satılık Taş Evler ve eğer kiralık arıyorsanız Kiralık Emlaklar, Datça kiralık Evler ve Datça Kiralık Yazlıklar sizi bekliyor. Genel Bilgiler kategorisindede Datça Alısveriş merkezleri ve Mağazalar Datça Ürünleri yiyecek içecekler Datça Restoranları ve Mekanlar, Datça Cafeler ve Barlar aradığınız her bilgiye sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.Datça Alısveriş merkezleri ve Datça Firmaları

Datça Alısveriş Mağazaları ve Dükkanları, Datça Firmaları, Datça Mobilya Mağazaları, Datça Badem ve Zeytin, Datça Emlakçılar, Datça Evden Eve Nakliyat, Datça Sıhhi Tesisatçılar, Datça Otobüs Firmaları, Datça Taksi Durakları, Datça Restoranlar, Datça Cafeler ve Barlar.


DATÇA REHBERİ